
Softelm d.o.o.
Iskustva
Backend developer
Pozitivno
U firmi radi dosta dobrih ljudi. Oprema za rad je dobra. Kancelarija je lepo opremljena. U zavisnosti od projekta može da se dosta nauči i kolege su spremne da pomognu.
Zamerke
Sam početak je delovao kao jedna zdrava priča međutim rastom firme došlo je do određenih problema. Prijava je bila na minimalac ili nešto više od toga. Kompanija je uvek na strani klijenta i ne postoji spona koja bi uspostavila zdrav balans, pa u zavisnosti od klijenta možete da doživite razne neprijatnosti. Početkom korone odmah sam prebačen na part-time režim da bi na kraju zaključak bio da firma nije imala nikakve gubitke povodom korone. Takođe, na samom početku rada sam sam sebi smanjio platu za jedan ili dva meseca jer je organizacija bila loša i nisam imao posla, kako bih ispao fer. Krajnji okidač za dobijanje otkaza bio je slobodan dan koji sam zatražio nedelju dana unapred kako bih majku vodio u drugi grad na zakazanu lekarsku inv. komisiju. Na završnom razgovoru sa klijentom između ostalog zameran mi je jedan moj izlazak sa daily standup-a (od stotine održanih) koji se desio iz zdravstvenog razloga. Za određene završne ugovore nalazio sam se u gradu sa kolegama i na parkingu potpisivao iste.
Tehnologije
Software Developer
Pozitivno
Firmu cini tim bas dobrih ljudi koji su uvek tu jedni za druge i zaista se neguje taj timski duh u firmi. Firma ima nekoliko svojih proizvoda na kojima se koriste najnovije tehnologije, pored toga najveci deo projekata koji se rade su za inostrane klijente. Svaki zaposleni uvek moze da se dodatno edukuje i usavrsava i za to ce uvek imati podrsku starijih i iskusnijih kolega za tu tehnilogiju. Ono sto bih dodao je da se zaista ceni trud svakog zaposlenog i nagradjuje.
Zamerke
Za sada nemam zamerki.