
35 osoba prati ovu kompaniju
Ko smo mi?
TeleTrader je austrijska softverska kompanija osnovana 1995. godine u Beču. Sa razvojem poslovanja 1997. godine osniva se ćerka kompanije u Beogradu i do danas razvojni tim broji preko 80 stalno zaposlenih. Aktivan je u preko 17 zemalja širom sveta. Jedan je od vodećih distributera berzanskih podataka, tehnologije i web rešenja na svetskom tržištu kapitala.
Obezbeđuje finansijske informacije iz celog sveta institucijama poput: banaka, brokerskih kuća, berzi, finansijskih portala i medija.
Na kojim projektima radimo?
Kontinuirano radimo na unapređenju sopstvenih WEB, desktop i mobillnih aplikacija koje služe za praćenje i analizu berzanskog trgovanja na svim svetskim finansijskim tržištima. Aplikacije raspolažu sa velikim brojem funkcionalnosti i vesti u realnom vremenu koje su neophodne privatnim i profesionalnim investitorima za donošenje investicionih odluka.
Razvijamo Web bazirane finansijske portale, XML web servise, berzanske igrice, Java, Flash i HTML 5 aplikacije kao i Web rešenja po meri korisnika.
Koje tehnologije i alate koristimo?
C++ - OOP - C# - JAVA - ASP.NET - JavaScript - JQuery - Ajax - HTML - CSS - XML React - Angular - Umbraco (CMS) - Kentico (CMS) - XSTL - iOS Development tools - Ruby - Visual Studio - STL - Boost - Windows server - Mrežni protokoli - Skripting jezici - SQL Relacione baze.
Koje proizvode nudimo?
Razvili smo proizvode koji su postavili mnoge svetske standarde. U pitanju su:
Web aplikacije
- Web bazirani finansijski portali, XML web servisi, berzanske igrice, HTML5 aplikacije, razvoj Web rešenja po meri korisnika
Finansijske softverske aplikacije za praćenje i analizu trgovanja na svetskim berzama
- TeleTrader Workstation – desktop aplikacija
- TeleTrader WebStation – web aplikacija
- TeleTrader Mobile – aplikacija za mobilne uređaje
Distribucija sirovih podataka
- Istorijski podaci i vremenske serije
- Vesti na mnogobrojnim svetskim jezicima
- Analitički izveštaji i preporuke
- Profili kompanija i fundamentalni podaci
- Investicioni fondovi: kvote, fundamentalni podaci i racio pokazatelji
- Isporuka podataka putem Web servisa, Push APIs i File export
Kolike su plate?
Početna plata se kreće od 600 - 800 eur. Iskusniji programeri imaju platu veću od 1.000 eur. U zavisnosti od angažovanja na projektima i zasluženog rada dajemo bonuse tokom godine, ali i na kraju svake godine.
Šta nudimo zaposlenima?
Fleksibilno radno vreme, prijatno radno okruženje u centru Beograda, profesionalnog fizioterapeuta (masaže i vežbe), privatno zdravstveno osiguranje, interne edukacije, redovna druženja van firme i još mnogo toga drugog.
Utisci zaposlenih o radu u IT sektoru kompanije TeleTrader d.o.o.
Web Developer
Postojala su tri kruga selekcije: PRVI krug - vrlo prijatan razgovor sa HR-om (oko 30m) o samoj poziciji, tehnologijama koje se koriste, firmi generalno, kao i o svim uslovima. očekivanjima itd. DRUGI krug - detaljan tehnički razgovor sa potencijalnim tim liderom (1h 30m - 2h); takođe vrlo prijatan razgovor sa takvim pristupom gde se diskutuje o raznim temama, umesto plastičnog "pitanje - odgovor" stila; ukoliko je tema bila nešto sa čim nisam imao nikakvog iskustva, tada nismo ni ulazili u priču o tome, dok za neke polovične stvari intervjuer me je navodio u smeru u kom bismo došli do konačnog odgovora. TREĆI krug - ukoliko se prođe drugi krug, finalni deo jeste razgovor (nije tehnički) sa direktorom firme (oko 30m) radi upoznavanja i konačne potvrde; pričali smo o nekim mojim iskustvima do sada, tehnologijama, stvarima koje bi se očekivale od mene, mom mestu u samom sistemu, a i potvrdili smo dogovorene uslove.
Computer scientist
Tehnicki intervju - test na engleskom sacinjen od 5 zadataka, logika, verovatnoca.. Na engleskom! Ako ne znas engleski, ne prijavljuj se. Podrazumeva se da neke stvari ucene na fakultetu drzite u malom prstu do detalja.
iOS Developer
Prvi deo fakticki predselekcija je online test od 10 pitanja. Pitanja su poprilicno triki mora se dobro procitati i generalno je dobro ako ste se vec susretali sa takvim pitanjima. Uslov da se prodje je da se ima 7 od 10 tacnih, ja sam imala 8 i prosla sam dalje. Onda su mi se brzo javili HR je bila jako ljubazna i poslali projekat da se odradi koji je imao preko 30 zahteva. Projekat je bio da se napravi njihova postojeca app sa par funkcionalnosti. U sred pandemije kada smo svi bili kod kuce raditi ovakav projekat sa malom bebom i tekucim poslom je mogao biti uradjen samo uz ogromnu akrobaciju i nespavanje. Vec tu sam se iznervirala jer ne vidim potrebu da se kandidati stavljaju u situaciju kao da nemaju pametnija posla u zivotu i tekuci posao da samo rade projekat za firmu za koju konkurisu. Nisam uspela da uradim svih 30 taskova i samo sam pushovala na Git. Javili su mi se posle nekog vremena za sledeci deo koji je bio usmeni intervju koji se sastojao iz 20ak zadataka. Ja sam vec tu bila totalno demotivisana jer sam dobila ponudu od druge firme, ali ispitivaci su bili super, lead iOS i Andorid deluju kao super ljudi i neko sa kim bih volela da radim. Od tada se vise nismo culi.
Software Developer
Dosta robotski pristup intervjuisanju. Prvo se dobije online test sa 10ak pitanja nekih osnovnih stvari. Ako se to prodje zovu vas u kancelariju da radite test na papiru. Pitanja su kao na ispitu na fakultetu, a gradivo isto tako. Potpuno besmislen koncept za bilo koga ko nije tek zavrsio fakultet i nema radnog iskustva. Nije bilo nikakvog razgovora sa HR, ne pitaju za ocekivanja, ne pricaju o uslovima.
Mathematician
Ubrzo posle slanja CV-a, kontaktirao me je neko iz HR sluzbe i zakazao intervju. Na pitanje sta se tacno radi na prvom testu i ima li nekih pitanja za koje je potrebna priprema, eksplicitno mi je receno da nema statistike i/ili nekih drugih oblasti za koje su potrebne formule vec da su u pitanju samo "logicki zadaci". Bilo je tacno 0 logickih zadataka, 2 zadataka iz verovatnoce/kombinatorike i jedno "google" pitanje. Test sam radio u kancelariji sa 2 sekretarice gde je u roku od 60 minuta najmanje 10 puta neko usao nesto da pita , dok su telefoni zvonili u proseku na 3-4 minuta. Posle izrade testa, na pitanje da li imaju google-ove zarade kada postavljaju google pitanja, jedan od zaposlenih me je pogledao kao da sam pao sa Marsa. Dok neko menadzmentu kompanije ne objasni da se tip pitanja sa google intervjua ne postavlja na pismenom testu bez prisustva ispitivaca i da se test ne moze raditi u prolaznoj kancelariji, misljenja sam da ovakve kompanije treba izbegavati. Gubitak vremena i samopouzdanja nikome nije potreban.