Senior Java Developer

ASW Inženjering d.o.o.

Beograd, Takovska 45 A
Senior
03.02.2021.
Online intervju

ASW Inženjering je domaća softverska firma, sa sedištem u Beogradu, specijalizovana za izradu i implementaciju sopstvenih visokokvalitetnih softverskih proizvoda i rešenja. Više podataka o nama, našim proizvodima i klijentima možete dobiti na sajtu www.asw.eu

Najveće bogatstvo i vrednost ASW su naši zaposleni. ASW Inženjering je mesto profesionalnog razvoja i učenja.

Mi poštujemo mišljenje naših zaposlenih.

ASW Inženjering i naši klijenti izuzetno poštuju stalni napor naših zaposlenih da svojim idejama i kreativnošću doprinose unapredjenju proizvoda i usluga. ASW nagradjuje zaposlenog godine i one koji najviše doprinose razvoju proizvoda.

Profesionali razvoj i stalno učenje

Iznad svega poštujemo ulaganje u znanje. Naši proizvodi i usluge su pouzdani, ali izazovni i njihov stalni razvoj traži i stalni profesionalni razvoj svih zaposlenih.  Imperativ je u svakom trenutku biti u toku sa inovacijama u IT sektoru i da naši zaposleni i studenti na praksi kontinuirano uče i razvijaju svoje kompetencije.  Program učenja i mentoring obezbedjuju uspeh i kvalitet. Zbog toga svi radimo zajedno na razvoju kako profesionalnih tako i interpersonalnih veština. Ovo je šansa koju ASW nudi zaposlenima, ali i budućim kolegama.

Prijatno radno okruženje

Naši zaposleni imaju mogućnost da učestvuju u raznim sportskim aktivnostima (košarka, odbojka) kao i team building aktivnostima. Mi nismo samo ljudi koji rade zajedno, nego i veliki tim!

Ukoliko sebe vidite u našem timu-kontaktirajte nas!

Opis posla:

  • Učestvovanje u projektovanju rešenja (modeliranje baze podataka, kreiranje arhitekture rešenja) i realizaciji projekata
  • Učestvovanje u fazama projektovanja i realizacije unapređenja postojećih funkcionalnosti proizvoda
  • Učestvovanje u fazama projektovanja i realizacije zahteva klijenata za novim funkcionalnostima proizvoda
  • Rad sa sledećim alatima i tehnologijama:
    • RDBMS: Oracle, PostgreSQL
    • ORM: iBatis, MyBatis, JPA/Hibernate
    • WS: Soap, Rest
    • CI: Maven, Jenkins
    • Frameworks: Spring
    • Microservices (Spring boot, spring cloud)
    • Reporting tools: JasperAsistant, iReport, ART
    • GUI Frameworks: JSP, JSF, poželjno i VUE.js/ React.js
    • Platforms: Web – Java Servlet API/Apache Tomcat/ Linux;  Desktop – Swing/Java WebStart
    • IDE: Spring Tool Suite (STS), PL/SQL Developer

Obavezni uslovi:

  • Iskustvo u radu kao Java SE/JEE Medior/Senior Developer  (5+ godina iskustva u razvoju komercijalnih softvera)
  • Iskustvo u radu po agilnim metodologijama (SCRUM)
  • Obrazovanje: ETF, PMF, FON (računarski smerovi)
  • Programski jezik Java i Spring Framework
  • Relacione baze podataka i SQL

Poželjna su sledeća znanja:

  • Unit/Integraciono testiranje
  • Poznavanje poslovnih procesa ERP rešenja (Finansije, Knjigovodstvo, Robno i matrerijalno poslovanje, Veleprodaja, Kadrovska evidencija, Obračun zarada,... )
  • Poznavanje poslovnih procesa u telekomunikacijama
  • Poznavanje procesa i strukture CRM rešenja
  • Poznavanje maloprodajnih poslovnih procesa

Kandidatima nudimo:

  • stalno zaposlenje
  • rad na razvojnim projektima u ozbiljnim razvojnim timovima
  • praćenje svetskih trendova u tehnologiji razvoja i korišćenje savremenih alata
  • dinamičan posao u prijatnom okruženju
  • Nagrada za zaposlenog godine, bonusi, stimulacije
  • mogućnost ličnog i stručnog razvoja.
  • Izabrani kandidat će imati mogućnost rada u oblastima za koje je više zainteresovan (frontend, backend, baze podataka, mobilni uređaji)
  • Sportske aktivnosti (košarka, odbojka), team building aktivnosti

U procesu selekcije kandidati neće biti na bilo koji način diskriminisani u odnosu na pol, godine, nacionalnu pripadnost, seksualno opredeljenje, zdravstveno stanje, invalidnost, veroispovest,  ili bilo koje drugo lično svojstvo, kako je definisano zakonom.

Napomena: Slanjem prijave (CV) kandidat se slaže da kompanija može da obradi njene/njegove podatke u svrhu realizacije procesa selekcije i u skladu sa zakonom.

Samo kandidati koji udju u uži izbor će biti kontaktirani.

Upoznaj kompaniju ASW Inženjering d.o.o.

  • ASW Inženjering je kompanija koja se razvila na iskustvima u realizaciji složenih projekata u oblasti informacionih tehnologija. Kompanija je osnovana 1990. godine u Sarajevu, Bosna i Hercegovina, kada se prvi put pojavljuje kao kompanija sa proizvodima i uslugama u oblasti informacionih tehnologija. Od maja 1992. godine preduzeće pod istim imenom nastavlja da posluje u Beogradu. Veoma brzo po osnivanju, zahvaljujući permanentnom rastu broja klijenata, postaje jedna od vodećih softver kuća u Srbiji. U februaru 1997. godine počinje sa radom i ASW Inženjering d.o.o. u Bijeljini (Republika Srpska, Bosna i Hercegovina), a u januaru 1995. Godine, sa lokalnim partnerom, ASW je otvorio zajedničko preduzeće u Ljubljani (Slovenija).

    Do zadovoljnih korisnika ASW došao je kvalitetom svojih prozvoda, svojom spremnošću i sposobnošću da te proizvode prilagodi zahtevima korisnika i kontinuiranom podrškom u eksploataciji sistema. ASW Inženjering vrši:

    • Isporuku sopstvenih proizvoda
    • Prilagođavanje rešenja zahtevima i potrebama korisnika
    • Izradu rešenja po principu ključ u ruke na bazi specifikacije naručioca
    • Integraciju kompleksnih sistema
    • Podršku i održavanje
    • Outsourcing

    Pogledaj profil kompanije
  • Prosečna ocena
    2.2
    na osnovu 31 recenzije
    Mogućnost napredovanja
    2.2
    Beneficije
    2.1
    Balans između karijere i privatnog života
    2.2
    Utisak o radu u kompaniji na poziciji Software Engineer
    Najnoviji utisak

    Pozitivna iskustva o kompaniji:

    Zamerke kompaniji:

    - Ne postoji mogucnost napredovanja niti bilo kakvog ucenja. - Plate su daleko ispod nivoa bilo koje informaticke firme, povisice shodno tome minimalne (25-50e). - Radna atmosfera je nikakva, ljudi su istraumirani i pod konstantnim pritiskom. - Tehnologije koje se koriste su vise nego zastarele, kao i oprema koja se koristi. - Konstantno zastrasivanje zaposlenih kaznjavanjem zbog kasnjenja od po nekoliko minuta. - Nikakvi benefiti ne postoje. - Ne postoje kursevi ni obuke.

  • Pozicija
    Prosečna neto zarada
    Min Max

    System Engineer
    1 plata
    550 EUR / mesečno
    550 550