Konkurs je istekao.

Information Security Expert (ISO)

Sberbank Srbija a.d.

Belgrade
Intermediate
20.09.2020.

Sberbank, vodeća finansijska institucija u Rusiji sa tradicijom od preko 170 godina poslovanja i jedna od najprofitabilnijih institucija na svetu, posvećena je stvaranju harmoničnog odnosa sa svojim klijentima, unapređenju njihovih života, ostvarenju njihovih snova i želja i potpunom međusobnom poverenju. Preko 70 miliona klijenata Sberbanke je dokaz da ste na pravom mestu.

Organizacija i oblast delovanja:

Tim odeljenja za informacionu i sajber bezbednost predstavlja drugu liniju odbrane Sberbank Srbija pružajući efektivan i nezavistan uvid u stanje informacione bezbednosti, nadgledanja informacionih tehnologija i identifikaciju rizika. Zaposleni na poziciji ISO pruža podršku svim aktivnostima iz oblasti informacione bezbednosti i predstavlja direktnu podršku CISO poziciji u okviru svojih nadležnosti.

Opis posla:

  • Podrška u sprovođenju i implementaciji lokalnih i grupnih standarda informacione bezbednosti uključujući i analize nivoa primene ovih standarda
  • Podrška u razvoju i unapređenju standarda i procedura informacione bezbednosti
  • Podrška u praćenju i sprovođenju regulatornih zahteva kao i primeni opštih standarda informacione bezbednosti
  • Podrška u ispunjavanju zahteva za izveštavanje prema Izvršnom i Upravnom odboru, relevantnim komitetima i eksternim stranama
  • Podrška u sprovođenju i kontroli rezultata internih i eksternih procena IT rizika i rizika informacione bezbednosti uključujući i penetraciona testiranja, skeniranja ranjivosti i slično
  • Pružanje podrške u analizi i sagledavanju rizika informacione bezbednosti u procesu izmena sistema, uvođenja novih proizvoda i usluga, poveravanja aktivnosti i zaštite ličnih podataka
  • Učestvovanje i sprovođenje procesa nabavke i implementacije novih tehničkih rešenja iz oblasti sajber bezbednosti, obnova ugovora, licenci i slično
  • Monitoring, praćenje aktivnosti i podešavanje rešenja i alata iz oblasti sajber bezbednosti koje banka poseduje
  • Rad na razvoju i implementaciji programa podizanja svesti o rizicima informacione bezbednosti

Od Vas očekujemo da posedujete sledeće kompetencije / znanja / veštine:

  • Godinu dana radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Fakultetsko obrazovanje
  • Poznavanje lokalne regulative i zakonskog okvira iz oblasti informacione bezbednosti, zaštite podatak o ličnosti
  • Poznavanje međunarodnih standarda i najboljih praksi iz oblasti informacione bezbednosti je plus (ISO 2700x, NIST, COBIT, ITIL i sl.)
  • Solidno tehničko znanje i poznavanje IT security rešenja kao i mreže, baza i/ili administriranje sistema je plus
  • Razumevanje novih tehnologija kao na primer cloud, artificial inteligence, robotizacija procesa
  • Posedovanje dobrih analitičkih veština, kreativnost, kritičko razmišljanje, sposobnost identifikacije problema i predlaganje rešenja
  • Dobro poznavanje Excel-a
  • Znanje engleskog jezika
  • Odgovornost / Timski rad / Fleksibilnost

Ukoliko smatrate da ispunjavate gore navedene uslove i zainteresovani ste da se prijavite za ovu poziciju, molimo vas da popunite Prijavni formular klikom na dugme "Konkurišite" koje se nalazi u donjem levom uglu ove stranice. Samo i jedino prijave primljene preko Web sajta biće prihvaćene. Biografije, odnosno prijave koje stignu putem e-mail-a ili pošte neće biti uzete u obzir.

*Biće kontaktirani samo kandidati koji uđu u uži izbor.

Upoznaj kompaniju Sberbank Srbija a.d.

  • Sberbanka je jedna od najprofitabilnijih finansijskih institucija u svetu i vodeća banka u Rusiji sa tradicijom od preko 170 godina poslovanja koja nudi nove proizvode zasnovane na najvišem kvalitetu i najsavremenijim tehnologijama. Sberbanka Srbije je univerzalna banka koja pruža sve vrste usluga i proizvoda kako za fizička lica, tako i za mikro, mala, srednja i velika preduzeća.

    Naš cilj je da gradimo trajne, harmonične odnose sa našim klijentima tako što posvećujemo pažnju njihovim potrebama i nastojimo da postanemo banka koja nikada ne prestaje da razvija sebe i svoje poslovanje za dobrobit naših klijenata. U kombinaciji sa stručnošću i usmerenošću naših zaposlenih na klijente, Sberbank Srbija je jedinstven bankarski partner u građenju mostova između kompanija u Srbiji, Rusiji i Zajednici nezavisnih država sa sveobuhvatnim portfolijom bankarskih usluga, kao što su krediti, garancije, razni oblici depozita, platne transakcije u zemlji i inostranstvu (uključujući i one u ruskim rubljama), menjački poslovi, elektronsko bankarstvo, i druge. Pružanje finansijskih usluga i podrška preduzećima, malim i srednjim kompanijama, preduzetnicima i građanima je osigurana. Bankarski savetnici imaju individualni pristup svakom klijentu i pružaju im uslugu koja je specijalno kreirana da odgovori na njihove potrebe i standarde.

    Sberbank Srbija je članica Sberbank Evropa AG koja upravlja mrežom od 10 univerzalnih banaka u deset država centralne i istočne Evrope: Austrija, Slovačka, Češka, Mađarska, Slovenija, Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Srbija, Ukrajina i Nemačka.  Banka posluje u ukupno 282 ekspozitura i ima 4.900 zaposlenih.

    Preko 100 miliona klijenata Sberbanke je dokaz da smo na pravom putu.

    Pogledaj profil kompanije
  • Prosečna ocena
    2.0
    na osnovu 1 recenzije
    Mogućnost napredovanja
    2.0
    Beneficije
    1.0
    Balans između karijere i privatnog života
    2.0
    Utisak o radu u kompaniji na poziciji Asistent
    Najnoviji utisak

    Pozitivna iskustva o kompaniji:

    Dosta pozitivnih ljudi, lepo radno okruženje, stalno novi izazovi, redovna primanja.

    Zamerke kompaniji:

    Ostajanje prekovremeno koje nije plaćeno, krađa tuđih uspeha i sabotaža od strane pretpostavljenih da bi progurali svoje ljude ili sebe. Grozan način ophođenja kod otpuštanja (dali su jednom direktoru da otpusti ljude pa su onda njega otpustili). Bezrazložna otpuštanja, dodeljivanja bonusa ljudima koji ne zaslužuju.