Iskustva i komentari zaposlenih

Pretraži iskustva o radu i iskustva sa intervjua. Saznaj kako je zapravo raditi u kompaniji.

Iskustva i komentari za poziciju Qa

Iskustvo
22.06.2026
1 Ne preporučuje

QA Tester

Rhea Software d.o.o

Prethodno zaposlen/a na neodređeno Manje od jedne godine

Pozitivno

Pojedini mentori su jako dobri i voljni da te nauce svemu, placena praksa

Zamerke

Jednu osobu u firmi toliko uzdizu u nebesa da kad se ona ne pohvali kao drugi mentori, ljudi dobiju otkaze, a ta osoba unapredjenje :)

Tehnologije

Jira
Korisno? 2
Iskustvo
22.06.2026
Potvrđen Linkedin identitet
3 Ne preporučuje

QA developer

Levi9 Technology Services

Prethodno zaposlen/a na neodređeno 10 ili više godina

Pozitivno

Omogućava učenje, u pojedinim timovima je odlicna atmosfera.

Zamerke

Previše parola, menadžmenta, sve lošiji projekti i nesigurnost.

Tehnologije

Java Python
Korisno? 0
Iskustvo
14.06.2026
2 Ne preporučuje

QA

Orion Innovation

Prethodno zaposlen/a na neodređeno 2-4 godine

Pozitivno

Većina kolega prijatni i otvoreni za saradnju.

Zamerke

Menadžment u većini slučajeva nesposoban i na tu poziciju je dosao poltronizmom.

Korisno? 2

8042 iskustva o radu na helloworld.rs

Anonimno unesi iskustvo

Povećaj transparentnost IT tržišta!

Intervju
13.06.2026
Negativno iskustvo

Praksa za QA

www.kupujemprodajem.com

Bez ponude za posao

Online intervju

Kako je izgledao proces

Telefonski kontakt tokom selekcije bio je krajnje neprofesionalan. Razgovor je vođen u neprimerenom tonu, uz omalovažavanje kandidata i površne pretpostavke o sposobnostima zasnovane isključivo na formalnom obrazovanju. Nije postojala želja za konstruktivnim dijalogom niti razumevanje šireg spektra veština koje su relevantne za poziciju. Veoma loše iskustvo.
Korisno? 20
Intervju
12.06.2026
Negativno iskustvo

SQA Engineer

IGT

Bez ponude za posao

Intervju veoma lak

Online intervju

Kako je izgledao proces

Jedan od najneprofesionalnijih procesa zapošljavanja koje sam doživela. Regruterka je kasnila na intervju jer je, kako je sama rekla, zaboravila na termin i bila na drugom pozivu. Nakon nekoliko minuta čekanja pojavila se, na brzinu ispričala nekoliko rečenica o kompaniji i postavila mi svega par osnovnih pitanja. Ceo intervju trajao je oko 5 minuta. Tokom celog razgovora nije uključila kameru, što smatram krajnje neprofesionalnim kada se od kandidata očekuje da izdvoji vreme i ozbiljno pristupi intervjuu. Uz to, komunikacija je bila otežana zbog veoma jakog akcenta. Nedelju dana kasnije dobila sam novi mejl da ponovo zakažem intervju. Kada sam pitala da li je u pitanju nastavak procesa, odgovoreno mi je da je poziv poslat greškom. Dva dana nakon toga stigla je odbijenica.

Pitanja sa intervjua

  • Zasto zelim da odem iz trenutne firme?
  • Koja je moja ocekivana plata?
  • Nesto kratko da kazem o sebi.
Korisno? 20
Iskustvo
12.06.2026
1 Ne preporučuje

QA

YouTestMe

Prethodno zaposlen/a na neodređeno Manje od jedne godine

Pozitivno

Nista. Trauma od firme , tačnije ljudi, kada bi radili normalni posao bi bio izuzetno lak kao što i jeste , ali ne može kad to nije firma nego mobing

Zamerke

Kad se setim kako sam krenula prva sa utiskom negativnim i vidim kako su se nizali negativni posle mene shvatiš koliko si spasio živce, a jedan kvarnjak me pitao kako mi bilo tamo, ja rekla iskreno, pa on verovatno poltron preneo sve to. Nadam se da je daleko dogurao. Takvi im trebaju.

Korisno? 1
Iskustvo
11.06.2026
5 Preporučuje

QA Engineer

Codeplicity d.o.o

Trenutno zaposlen/a na neodređeno Manje od jedne godine

Pozitivno

Intervju kratak i konkretan, nema domaćih zadataka. Atmosfera tima vesela, kolegijum više nego otvoren za pomoć, benefiti odlični. Zbog prirode posla, dobio novi laptop, bez previše objašnjavanja. Svi uslovi koje sam tražio su ispunjeni. Tip projekta lagan, bez previše cimanja, sloboda razmišljanja i uvažavanje predloga. Na tim bildingu se ne štedi. Svaka preporuka.

Zamerke

Malo čudan sistem praćenja dolazaka, odlazaka i pauze za ručak preko Slack-a, ako se nisi ubeležio, odmah si primećen. Obavezan rad iz kancelarije.

Korisno? 0
Iskustvo
08.06.2026
2 Ne preporučuje

QA tester

Schneider Electric

Prethodno zaposlen/a na neodređeno 1-2 godine

Pozitivno

Neki ljudi su bili dobri za saradnju.

Zamerke

Kompanija je veoma mikro menadzerska, barem kad sam ja bio zaposlen u kompaniji, zaposljavanje preko veze u vecini slucajeva. Male plate za trziste. Izbegavao bih. I da, puno ocekuju da se radi.

Tehnologije

Python
Korisno? 3
Intervju
02.06.2026
Negativno iskustvo

QA Engineer

FIS

Bez ponude za posao

Intervju srednje težine

Online intervju

Kako je izgledao proces

Nezainteresovanost i nedovoljna pripremljenost za intervju. Deo razgovora je više ličio na subjektivne procene i osporavanje prethodnog iskustva, otpisivanje na startu, umesto na procenu znanja i veština relevantnih za poziciju. Opis posla u oglasu nije u potpunosti bio usklađen sa onim što je tokom intervjua predstavljeno kao očekivanje.
Korisno? 1
Iskustvo
28.05.2026
2 Ne preporučuje

QA Inzenjer

Vega IT

Trenutno zaposlen/a na neodređeno 4-7 godina

Pozitivno

Daju privatno zdravstveno osiguranje sto je dobar benefit; u zavisnosti od projekta i kome se javljas (meni se posrecilo), nema mnogo mikromenadzmenta; ako ides svakog dana na posao uredno i na vreme, uglavnom ce da ti se veruje da radis nesto; Mali popusti na dosta mesta sa vega karticom, doduse samo ako si u Novom Sadu, ostali gradovi su zanemarljivi. Team building aktivnosti postoje.

Zamerke

Plate za (qa) inzenjere su dosta ispod proseka, zahtevi za povisice se cesto odbijaju bez dobrog razloga; ne postoji mnogo prostora za unapredjivanje; qa inzenjeri uglavnom dobijaju manuelne projekte sto znaci da nema mnogo mesta za rad na automatizaciji (opet, u zavisnosti od projekta), u ponudi su neki bazicni mentorship programi ako imas vremena van projekta; menadzment ne daje dobar razlog za rad u kancelariji umesto hibridnog ili remote radnog modela - konkretno se forsira neka timska atmosfera koja retko kad postoji ili se velica rad u kancelariji povodom neke tzv sigurnosti ili lakoce komunikacije sto je poprilicno dokazano da ne funkcionise kako je zamisljeno; benefiti su fokusirani vise na dobrobit kompanije umesto na dobrobit radnika; kvalitet keteringa uglavnom nije na nekom nivou i pritom subvencije ne pokrivaju dovoljno veliki procenat hrane koja nije ni dobra; savet firmi je da poradi na situaciji sa parkingom ako je vec obavezno ici u kancelariju bez objektivno solidnog razloga. Privatno zdravstveno bi moglo biti opsirnije i ukljucivati oftalmoloske i zubarske preglede.

Korisno? 3