Iskustva i komentari zaposlenih
Pretraži iskustva o radu i iskustva sa intervjua. Saznaj kako je zapravo raditi u kompaniji.
Iskustva i komentari za poziciju Qa
Pozitivno
Pojedini mentori su jako dobri i voljni da te nauce svemu, placena praksa
Zamerke
Jednu osobu u firmi toliko uzdizu u nebesa da kad se ona ne pohvali kao drugi mentori, ljudi dobiju otkaze, a ta osoba unapredjenje :)
Tehnologije
Pozitivno
Omogućava učenje, u pojedinim timovima je odlicna atmosfera.
Zamerke
Previše parola, menadžmenta, sve lošiji projekti i nesigurnost.
Tehnologije
Pozitivno
Većina kolega prijatni i otvoreni za saradnju.
Zamerke
Menadžment u većini slučajeva nesposoban i na tu poziciju je dosao poltronizmom.
8042 iskustva o radu na helloworld.rs
Anonimno unesi iskustvo
Povećaj transparentnost IT tržišta!
Kako je izgledao proces
Kako je izgledao proces
Pitanja sa intervjua
- Zasto zelim da odem iz trenutne firme?
- Koja je moja ocekivana plata?
- Nesto kratko da kazem o sebi.
Pozitivno
Nista. Trauma od firme , tačnije ljudi, kada bi radili normalni posao bi bio izuzetno lak kao što i jeste , ali ne može kad to nije firma nego mobing
Zamerke
Kad se setim kako sam krenula prva sa utiskom negativnim i vidim kako su se nizali negativni posle mene shvatiš koliko si spasio živce, a jedan kvarnjak me pitao kako mi bilo tamo, ja rekla iskreno, pa on verovatno poltron preneo sve to. Nadam se da je daleko dogurao. Takvi im trebaju.
Pozitivno
Intervju kratak i konkretan, nema domaćih zadataka. Atmosfera tima vesela, kolegijum više nego otvoren za pomoć, benefiti odlični. Zbog prirode posla, dobio novi laptop, bez previše objašnjavanja. Svi uslovi koje sam tražio su ispunjeni. Tip projekta lagan, bez previše cimanja, sloboda razmišljanja i uvažavanje predloga. Na tim bildingu se ne štedi. Svaka preporuka.
Zamerke
Malo čudan sistem praćenja dolazaka, odlazaka i pauze za ručak preko Slack-a, ako se nisi ubeležio, odmah si primećen. Obavezan rad iz kancelarije.
Pozitivno
Neki ljudi su bili dobri za saradnju.
Zamerke
Kompanija je veoma mikro menadzerska, barem kad sam ja bio zaposlen u kompaniji, zaposljavanje preko veze u vecini slucajeva. Male plate za trziste. Izbegavao bih. I da, puno ocekuju da se radi.
Tehnologije
Kako je izgledao proces
Pozitivno
Daju privatno zdravstveno osiguranje sto je dobar benefit; u zavisnosti od projekta i kome se javljas (meni se posrecilo), nema mnogo mikromenadzmenta; ako ides svakog dana na posao uredno i na vreme, uglavnom ce da ti se veruje da radis nesto; Mali popusti na dosta mesta sa vega karticom, doduse samo ako si u Novom Sadu, ostali gradovi su zanemarljivi. Team building aktivnosti postoje.
Zamerke
Plate za (qa) inzenjere su dosta ispod proseka, zahtevi za povisice se cesto odbijaju bez dobrog razloga; ne postoji mnogo prostora za unapredjivanje; qa inzenjeri uglavnom dobijaju manuelne projekte sto znaci da nema mnogo mesta za rad na automatizaciji (opet, u zavisnosti od projekta), u ponudi su neki bazicni mentorship programi ako imas vremena van projekta; menadzment ne daje dobar razlog za rad u kancelariji umesto hibridnog ili remote radnog modela - konkretno se forsira neka timska atmosfera koja retko kad postoji ili se velica rad u kancelariji povodom neke tzv sigurnosti ili lakoce komunikacije sto je poprilicno dokazano da ne funkcionise kako je zamisljeno; benefiti su fokusirani vise na dobrobit kompanije umesto na dobrobit radnika; kvalitet keteringa uglavnom nije na nekom nivou i pritom subvencije ne pokrivaju dovoljno veliki procenat hrane koja nije ni dobra; savet firmi je da poradi na situaciji sa parkingom ako je vec obavezno ici u kancelariju bez objektivno solidnog razloga. Privatno zdravstveno bi moglo biti opsirnije i ukljucivati oftalmoloske i zubarske preglede.